100 Bajek

Kadra – Chrzanów

Dyrektor

mgr Monika Lorek-Sędzielowska

Ukończyłam Uniwersytet Pedagogiczny w Cieszynie. Od 1993 roku pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym, prowadziłam zajęcia rytmiczne w wielu przedszkolach i szkołach. Od roku 2000 prowadzę firmę edukacyjną i właśnie połączenie tych dwóch doświadczeń pozwoliło mi na założenie przedszkola w roku 2006. Wszystko to, co podobało mi się w innych placówkach starałam się przenieść do naszego przedszkola. Dobro dziecka staram się zawsze umieścić na pierwszym miejscu. Moją pasją zawsze był fitness (byłam przez kilkanaście lat instruktorem fitness). Wolny czas lubię spędzać z rodziną i przyjaciółmi.


Nauczyciele wychowawcy

Bożena Zając

Jestem absolwentką Studium Wychowania Przedszkolnego. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy jako nauczyciel przedszkola, a także jako dyrektor (9 lat). Jestem nauczycielem mianowanym. Uczestniczyłam w warsztatach, kursach i szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje i wiedzę. Ukończyłam Studium Organizacji i Zarządzania, kurs dla kierowników wycieczek. W czasie wolnym od pracy czytam książki i oglądam filmy o tematyce obyczajowej.

 

 

mgr Izabela Czarnecka

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych II stopnia o specjalności zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna (WS Humanitas w Sosnowcu), a także studiów licencjackich o specjalności opiekuńczo – wychowawczej i resocjalizacyjnej (WSZIM w Chrzanowie). Poprzez literaturę z zakresu psychologii i pedagogiki stale poszerzam swoją wiedzę pedagogiczną. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i satysfakcję. Staram się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu przynosił dzieciom wiele radości i wpływał na ich wszechstronny rozwój.

 

mgr Magdalena Czyżak

Jestem absolwentką studiów magisterskich w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych kierunek pedagogika, edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz kierunek pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z nauczaniem wczesnoskolnym w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie. W ostatnim czasie uczestniczyłam w kursie na konferencji organizowanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola: „Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu. Jak świadomie je wychowywać i uczyć” oraz brałam udział w 9. Forum Wychowania Przedszkolnego „Miej odwagę uczyć i wychowywać”. Posiadam także Certyfikat Trenera Edukacji Włączającej. Praca w przedszkolu jest moim celem zawodowym z uwagi na zamiłowanie do kształcenia dzieci. Staram się poprzez serdeczność i szczery uśmiech każdemu dziecku zapewnić poczucie akceptacji, bezpieczeństwa, wprowadzać ciepłą i rodzinną atmosferę, aby dzieci czuły się swobodnie, a poprzez zabawę mogły pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Stosuję urozmaicone metody i formy pracy z dziećmi, ponieważ każda z nich wnosi coś nowego i pozwala w ciekawy sposób odkrywać świat. Poza pracą lubię czytać książki obyczajowe, literaturę z zakresu pedagogiki, psychologii oraz podróżować.

 

mgr Agata Noszczyk

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku wychowanie przedszkolne i zarządzanie przedszkolem z 28-letnim stażem pracy pedagogicznej. Przez 7 lat pełniła zadania doradcy metodycznego wychowania przedszkolnego powiatu chrzanowskiego, długoletni dyrektor przedszkola samorządowego w Chrzanowie, dyplomowany rzecznik praw dziecka i terapeuta pedagogiczny. Realizując swoją pasje ukończyła w 2014 roku kierunek technik weterynarii w Krakowskiej Szkole Awangarda. W wolnym czasie uprawia sporty oraz turystykę wysokogórską.

 

 

Katarzyna Pytlowska

Studentka pedagogiki wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym na WSPiM w Chrzanowie. W 2012 roku ukończyła szkolenie zorganizowane przez spółkę Cargo uzyskując tytuł opiekunki w żłobkach i klubach dziecięcych. W prace z dziećmi wkłada całe swoje serce. Stara się, żeby odpowiednio ukierunkowana zabawa wpływała na pozytywny rozwój dzieci. Ciągle uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do życia miłośniczka Mazur i prozy Williama Whartona.

 

 

mgr Joanna Miziołek

Wychowawczyni w grupie Misiów. Ukończyła Akademię Krakowską im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na kierunku pedagogika wczesnoszkolna oraz przedszkolna z językiem angielskim, specjalizacja nauczycielska, obecnie swoje kwalifikacje podwyższyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Katowicach na kierunku: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z logopedią. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła pracując w Chrzanowskim niepublicznym punkcie przedszkolnym jako wychowawca grupy. Uwielbia pracę z dziećmi bo dzięki nim żaden dzień nie wygląda tak samo. Uważa, że dzieci uczą nas cieszyć się z drobnych rzeczy, a także trenują naszą cierpliwość i pobudzają do kreatywnego myślenia. W wolnych chwilach uwielbia podróżować.

 

Aneta Popik

Jestem pogodną osobą lubiącą swoją pracę. Z wykształcenia jestem sprzedawcą, niedawno ukończyłem liceum dla dorosłych w Jaworznie. W przedszkolu 100 Bajek pracuję od niedawna. W wolnym czasie lubię wraz z moją rodziną chodzić po górach napawając się pięknymi widokami. W czasie wolnym jestem szczęśliwą mamą 6 – letniego Szymona.

 


Nauczyciele zajęć dodatkowych

Marta Kremer

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 4 lat przy Studiu Tańca „Flash” w Libiążu. Z biegiem czasu taniec stał się moją pasją, której postanowiłam poświęcić swoje życie. Od 6 lat prowadzę swoje Studio Tańca dzięki czemu nabytą wiedzę mogę przekazywać dzieciom i młodzieży. Poszukując stylu, w którym czułabym się najlepiej stałam się tancerką wszechstronną. Ostateczną formą jaką się zainteresowałam jest jazz. Od lat swoje umiejętności poszerzam uczestnicząc w różnego typu warsztatach tanecznych prowadzonych przez znanych instruktorów z Polski jak i z zagranicy, jednak swoją wiedzę usystematyzowałam na Studium Instruktorskim w Krakowie otrzymując dyplom instruktora tańca. W swoich choreografiach staram się łączyć różne style taneczne. Inspirację do choreografii znajduję we wszystkim. Jestem instruktorem wymagającym i oczekującym od swoich uczniów solidności. Jednakże prowadzone przeze mnie zajęcia nie są tylko „czystym treningiem”, ale również dobrą zabawą, podczas której można doskonale poznać swoje ciało i rozwinąć umysł. Bo taniec jest odkryciem nas samych.

 

Trener szachów Marian Sadzikowski

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie ukończyłem kierunek nauczycielskim odnowę biologiczną i studia podyplomowe trenera II klasy w szachach. Szachy są moją pasją od szkoły podstawowej. Doświadczenia w pracy z małymi dziećmi nabyłem przez naukę syna Daniela od trzeciego roku życia – obecnie mistrza międzynarodowego i wicemistrza Świata juniorów. Specyfikę pracy z najmłodszymi poznałem szczególnie kończąc Studium Wychowania Fizycznego w Raciborzu przy Studium Wychowania Przedszkolnego. Od 20 lat realizuję się w szkoleniu dzieci i osiągam wybitne wyniki. Moi podopieczni zdobyli sześciokrotnie medale Mistrzostw Polski Przedszkolaków a sekcja szachowa, którą prowadzę (UKS przy SP 8 Chrzanów) działająca od 1994 roku jest od 10 lat na podium w kraju w klasyfikacjach osiągnięć dzieci i młodzieży na szczeblu ogólnopolskim. Szachy dla mnie to pasja, sport i odpoczynek, można przy nich uciec od rzeczywistości. To świetny trening sprawności umysłu i życiowy poligon doświadczalny pomagający w podejmowaniu decyzji. Największą zachętą do poświęcania czasu dzieciom są one same. Moją metodą jest rozkochać je w tej trudnej, ale za to pochłaniającej grze. Ich entuzjazm i błysk w oczach podczas szachowych potyczek, oraz pozytywne zmiany w rozwoju są najlepszą nagrodą. Trzykrotnie miałem zaszczyt być wyróżniany nagrodami kolejnych Mistrzów Sportu i Turystyki za wkład i osiągnięcia w pracy z podpopiecznymi.

 

mgr Anna Skórska

Ukończyłam studia II stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o specjalności pedagogika wczesnoszkolna oraz studia I stopnia w Wyższej Szkole Pedagogiczno – Filozoficznej „Ignatianum” w Krakowie o specjalności wychowanie przedszkolne. Posiadam certyfikat z języka angielskiego – First Certificate in English. Każdy dzień spędzony z dziećmi przynosi mi wiele radości oraz napełnia optymizmem i chęcią do działania. W wolnym czasie lubię czytać książki.

 

 


Personel pomocniczy

Iwona Kulesza

Ukończyłam Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie. W przedszkolu pracuję od ośmiu lat jako pomoc wychowawcy. Lubię spełniać się plastycznia – co umożliwia mi ta praca. Praca w przedszkolu nauczyła mnie cierpliwości, pokory oraz daje dużo radości, uśmiechu i zabawy. Wolny czas spędzam z rodziną na łonie natury, na wyjazdach w góry lub spacerach po lesie.

 

 

Katarzyna Feliksiak

Nazywam się Katarzyna Feliksik. Mój wyuczony zawód to kasjer – sprzedawca. Od 3 lat pracuję jako pomoc wychowawcy w przedszkolu 100 Bajek. Ta praca daje mi bardzo dużo satysfakcji, ponieważ bardzo lubię dzieci sama mam córkę Nicolę. Lubię gdy dzieci są szczęśliwe, gdy coś zrobię dla nich lub im w czymś pomogę, ich uśmiech i miłe słowa wystarczają jako podziękowanie za ciężką pracę.

Ela Trzepacz

Ukończyłam studia na kierunku: Rachunkowość w zarządzaniu. Jednak praca „za biurkiem” nie daje mi takiej satysfakcji, jak czas spędzany z przedszkolakami i możliwość patrzenia na ich rozwój. Praca w przedszkolu to moja pasja. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, łatwo nawiązującą kontakt z dziećmi – wiem kiedy pocieszyć i przytulić a kiedy zacząć zabawę. Lubię spontaniczne wypady w góry.

 

Patrycja Filipek

Jestem pomocą nauczyciela w grupie KOTKÓW od września 2016 roku. Zanim zaczęłam prace w przedszkolu przez 6 lat pracowałam jako sprzedawca i doradca klienta w Salonie Sukni Ślubnych. Nabyłam tam doświadczenia w pracy z ludźmi oraz spełniałam się artystycznie i plastycznie co jest niezbędne w tym zawodzie, a jest też moim hobby. Z wykształcenia jestem krawcową natomiast od dziecka marzyłam o pracy w przedszkolu z dziećmi. Dziś to marzenie spełnia się, a radość i satysfakcja jaką daje mi ta praca przerasta nawet moje oczekiwania. Miłość do dzieci, umiejętności krawieckie i plastyczne doskonale sprawdzają się w przedszkolu. Chce rozwijać się w tym zawodzie i dawać z siebie dzieciom to co we mnie jest najlepsze. Po za praca jestem żoną i mama dwójki dzieci które są dla mnie dumą i radością.


Kuchnia

Halina i Jerzy Adamczyk

Jesteśmy kucharzami z zamiłowania. W przedszkolu 100 Bajek pracujemy od początku jego istnienia i chętnie do niego wracamy. Swoją pracę wykonujemy z dużym zaangażowaniem, dokładnie i skrupulatnie. Różnorakie diety naszych przedszkolaków to dla nas codzienność. Gotowanie dla dzieci sprawia nam ogromną radość. Ich uśmiech to dla nas wspaniała nagroda. Lubimy wyzwania i nowości. W wolnych chwilach czytami książki kucharskie i eksperymentujemy wciąż podnosząc swoje kwalifikacje.