Hipoterapia

Korzyści płynące z zajęć jeździeckich są niezliczone – praca z koniem wpływa zarówno na rozwój fizyczny jak i emocjonalny dziecka.

Korzyści fizyczne:

• poprawa równowagi ciała poprzez pobudzenie głęboko osadzonych mięśni – często niedostępnych podczas innych rodzajów terapii
  • wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni całego ciała
  • korekta wad postawy
  • korzystny wpływ na oddychanie, krążenie oraz trawienie
  • poprawa czucia głębokiego oraz odnajdywania swojego ciała w przestrzeni

Korzyści emocjonalne oraz edukacyjne:

• podczas pracy z koniem tworzy się więź emocjonalna ze zwierzęciem
  • nauka cierpliwości, odpowiedzialności oraz wrażliwości
  • poprzez kontrolę nad koniem – rozwój pewności siebie oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości
  • nauka panowania nad emocjami – w obecności zwierzęcia dziecko uczy się jak zachować spokój
  • rozwój umiejętności współpracy zarówno z koniem jak i z drugim człowiekiem
  • propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia

Podczas zajęć z kucykiem szczególnie dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa. Dzieci od samego początku uczą się w jaki sposób należy obchodzić się ze zwierzęciem oraz poznają typowe dla niego zachowania. Cykl spotkań z kucykiem jest doskonałym przygotowanie do rozpoczęcia jeździeckiej przygody!

Instruktor Klaudia Kasprowicz

Karierę jeździecką rozpoczęłam jako dziecko i od tego momentu konie stały się moją ogromną pasją. Wielokrotnie startowałam w zawodach – skokowych, ujeżdżeniowych oraz WKKW. Aktualnie przygotowuję się do kolejnego sezonu startowego w WKKW. Posiadam uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością jazda konna oraz hipoterapia. Dodatkowo ukończyłam kurs lonżowania koni I stopnia oraz kurs masażu koni.

Od 6 lat pracuję jako instruktor jazdy konnej oraz hipoterapeuta dzieci niepełnosprawnych. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi zarówno w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Prowadzę zajęcia dla osób, które dopiero zaczynają swoją jeździecką przygodę oraz dla tych, którzy chcą rozpocząć karierę sportową. Moja praca oraz obserwowanie jej efektów u podopiecznych sprawia mi ogromną satysfakcję i motywuje mnie do dalszego rozwoju i pogłębiania wiedzy.