100 Bajek

Aktualności

Ważna Informacja!

Data wstawienia:
Kategorie:

Drodzy Rodzice,

Jak co roku, jesienią, prosimy o systematyczne  sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

Dyrektor

WAŻNA INFORMACJA !!!

Data wstawienia:
Kategorie:

Drodzy Rodzice w dniach od 23 LIPCA DO 24 SIERPNIA (włącznie)przedszkole na Starej Hucie będzie zamknięte z powodu malowania. W tym czasie dzieci przedszkolne zapraszamy do naszej placówki na ul. Sikorskiego 1Z w Chrzanowie. Dzieci z Klubiku pozostają w placówce

UWAGA!!!

Data wstawienia:
Kategorie:

Drodzy Rodzice

Informujemy , że od dnia 25.05.2018r  w naszym przedszkolu zostanie wstrzymany dostęp do monitoringu, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady ( UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. ( RODO) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

 

Dyrektor

Monika Lorek-Sędzielowska

 

Zakończenie roku

Data wstawienia:
Kategorie:

Drodzy RODZICE !
22 MAJA o godzinie 9:30 GRUPY: TYGRYSKI, MISIE, KACZUSZKI, KOTKI
Wyjeżdżają autokarem do Trzebińskiego Domu Kultury Sokół w związku z próbą na zakończenie roku !

Zakończenie ROKU odbędzie się 04-06-2018 w Domu Kultury Sokół w Trzebini o godz. 16:00 !
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Piknik Rodzinny 

Data wstawienia:
Kategorie:

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na Piknik Rodzinny, który odbędzie się:
24.05.2018r od godziny 16:00 do 18:00( grupa Żabki, Tugryski, Delfinki, Kangurki)
25.05.2018r od godziny 16:00 do 18:00 ( grupa Misie,Kaczuszki i Kotki)

INFORMACJA

Data wstawienia:
Kategorie:
11 MAJA o godzinie 9:45 grupy : MISIE KACZUSZKI oraz KOTKI wyjeżdżają na Festiwal Taneczny do Domu Kultury w Trzebini- nasze grupy będą prezentować się od godziny 10.20-11.20.

Europejski Tydzien Szczepień

Data wstawienia:
Kategorie:

W dniach 23-29 kwietnia 2018 roku obchodzimy XIII edycję Europejskiego Tygodnia Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która jest realizowana i koordynowana przez kraje na poziomie lokalnym, a także przez organizacje międzynarodowe i pozarządowe oraz inne podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia.

Głównym celem tej inicjatywy, której patronują również Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób. Obchody tego tygodnia mają także zachęcać do bliższego zapoznania się z tematyką szczepień i podnosić zaufanie publiczne w społeczeństwie, zwłaszcza w grupach osób kwestionujących konieczność i bezpieczeństwo szczepień.

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień to „Szczepienia działają. Szczepmy Europę”.

Decyzja o szczepieniu dzieci jak i dorosłych odgrywa istotną rolę w ochronie całego społeczeństwa. Dlatego przy jej podejmowaniu warto pamiętać, że:

  • szczepienia ratują życie, są jednym z największych osiągnięć cywilizacji;
  • epidemie chorób zakaźnych nadal stanowią poważne zagrożenie;
  • powikłania chorób, (którym można zapobiegać za pomocą szczepień ochronnych), wciąż grożą śmiercią – szczególnie małym dzieciom;
  • szczepienia eliminują groźne choroby z naszego otoczenia (dzięki szczepieniom większość dzieci i dorosłych w Europie jest uodporniona przeciw odrze, różyczce, śwince, błonicy, krztuścowi, tężcowi, poliomyelitis i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B);
  • szczepienia są tańsze niż leczenie powikłań chorób zakaźnych.

Państwowa Inspekcja Sanitarna promuje szczepienia ochronne poprzez akcję informacyjną pt. „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”. Strona internetowa akcji informacyjnej: www.szczepienia.gis.gov.pl. Adresatami przedsięwzięć są wszyscy zainteresowani tematyką szczepień ochronnych, w szczególności rodzice i opiekunowie dzieci oraz lekarze i pielęgniarki wykonujący szczepienia ochronne.

 

INFORMACJA

Data wstawienia:
Kategorie:

19 KWIETNIA Firma PRO-ART będzie wykonywała zdjęcia naszym Przedszkolakom 🙂 Dodatkowo dzieci, które w tym roku z przedszkola odchodzą będą miały wykonywane zdjęcia do tablo.

Turniej szachowy o puchar NP 100 Bajek w dniu 24.03.2018

Data wstawienia:
Kategorie: