BEZPIECZNY PIES-BEZPIECZNE DZIECKO

Data wstawienia:
Kategorie:

Drodzy rodzice!

Polskie Centrum Dogoterapii z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach pragnie zaprosić Państwa pociechy na zajęcia „BEZPIECZNY PIES-BEZPIECZNE DZIECKO” dnia 26 czerwca 2017 (poniedziałek) w godzinach od 9:00 do 12:00.

Program ma na celu przybliżenie ,oswojenie i uwrażliwienie na potrzeby psa i wyrabianie nawyku systematyczności w opiece nad zwierzęciem poprzez uświadamianie wszelkich jego potrzeb.

Po ukończeniu zajęć dziecko:

• w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa,
  • jak zachować się w sytuacji,gdy pies zaatakuje
  • czym jest mowa ciała psa (najważniejsze sygnały:strach,agresja,chęć do zabawy)
  • o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem
  • jak bezpiecznie bawić się z psem
  • jak prawidłowo nakarmić psa
  • jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie (ratownik,policjant,strażak,terapeuta,przyjaciel)
  • w zajęciach uczestniczy pies.

Po zajęciach dzieci otrzymują „DYPLOM PRZYJACIELA PSA”, kodeksy oraz naklejki.

WAŻNE!
Należy pamiętać, że dzieci nie powinny dotykać psa bez zgody rodzica/opiekuna. Powinien on potwierdzić, że dziecko nie ma uczulenia na sierść psa.